Translate

czwartek, 1 stycznia 2015

Zapach w całym domu czyli hiacyntyPost o kwiatkach. A dokładnie o ślicznych, pachnących Hiacyntach.Są to moje ulubione kwiatki. I naprawdę bardzo ucieszyłam się widząc je w naszym cetrum ogrodniczym, Niestety z powodu Świąt, zostały one udekorowane i zasadzone w brzydkie
( jak dla mnie ) metalowe wiadereczka. Przez co ich cena ( za kwiatka normalnie wychodzi 3 euro ) wzrosła pięciokrotnie i wynosiła 14,90 !! Po prostu niemożliwym jest to jak potrafią podnieść ceny, na dodatek obok widniała informacja o przecenie. Niechce myśleć ile kosztowały przed przeceną.


Oczywiście samej doniczki z kwiatkiem, bez dekoracji nie znalazłam. Przez co musiałam  zadowolić się kupnem samych bulw.


Do nich trzeba będzie dokupic szklane pojemniczki :)

Ale to nie koniec niespodzianek. Wczoraj będą na zakupach w innej miejscowości zauważyłam informację o nowo otwartym centrum ogroniczym. No i jak wiaodomo, nie mogłam przejechać obok niego nie zaglądając do środka.  Piękne, nowe , dobrze zorganizowane centrum aż zachęcało do kupna i dzięki Bogu ich dekoracje hiacytów nie były aż tak "tandetne". Zakupiłam jeden hiacynt w szklanej doniczce ( zdj na samej gorze ) oraz coś bardzo ciekawego.Bulwa hiacyntu w komplecie ze szklanym wazonikiem ( cena 3,5e ). Kurcze pierwszy raz spotkalam się z takim komplecikiem. Bardzo fajna sprawa bo nie musze już chodzić i szukać doniczki czy szklanego pojemniczka aby zasadzić bulwy.


Ładnie na opakowaniu pokazano fazy rozkwitu.


 Nalewamy wody do połowy, tak aby nie dotykały bulwy, a tylko kawałek korzeni. Co kilka dni trzeba kontrolować ilość wody, aby nie wyparowała.Ja swój wazonik z kwiatkiem postawiłam w ciemnym miejscu. aby wykiełkował. Później przestawię go w jakieś jaśniejsze miejsce. Mam nadzieję że wykiełkuje i wyrośnie tak piękny jak ten który kupiłam. I tak czekamy ( z opisu ) 12 tygodni. Jupiii


Jestem bardzo ciekawa czy wyrośnie.

Pozdrawiam serdecznie Kendzi


4 komentarze:

 1. Ja też uwielbiam hiacynty !
  Mam nadzieję,że wyrośnie ;*
  Szczęśliwego Nowego Roku !
  Pozdrawiam,
  paulinalelo13.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką nadzieję :)
   Szczęśliwego Nowego Roku:)

   Usuń
 2. Ale piękne! Uwielbiam kwiaty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też !! Staram się jak mogę aby mieć ich jak najwięcej w ogródku.
   Szczęśliwego Nowego Roku :))

   Usuń